Firma


Jak odebrać zakupiony towar?


Zakupiony towar można odebrać w siedzibie Firmy Stobra w Krakowie przy ulicy Zabłocie 39 po uprzednim kontakcie telefonicznym lub otrzymać go za pośrednictwem przesyłki kurierskiej.


Kto płaci za wysyłkę towaru?


W przypadku zakupu na kwotę powyżej 1000zł, koszty wysyłki pokrywa Firma Stobra. W przypadku zamówienia na kwotę poniżej 1000zł koszt wysyłki ustalany jest indywidualne w zależności od wagi i gabarytów przesyłki.

W przypadku wysyłek zagranicznych koszt transportu jest uzgadniany indywidualnie.


Jestem zainteresowany zakupem nietypowego urządzenia do cięcia styropianu


Zadzwoń! Firma Stobra świadczy usługi projektowe oraz dostosowuje posiadane już urządzenia do specyficznych potrzeb swoich klientów. Cena i czas realizacji projektu są ustalane indywidualnie w zależności od wielkości modyfikacji lub stopnia skomplikowania nowego urządzenia.


Przecinarki do styropianu


Kiedy należy wymienić drut tnący?


Drut tnący można użytkować aż do momentu jego zerwania.


Jaka jest żywotność drutu tnącego?


 Żywotność drutu zależy od wielu czynników, takich jak np. technika pracy, stopień naprężenia, czystość ciętego materiału (cięcie styropianu z „odzysku” lub ubrudzonego klejem znacząco skraca czas pracy drutu) itp.


Wymiana drutu tnącego


Poszczególne egzemplarze drutu tnącego mogą nieznacznie różnić się od siebie długością. Nie ma to wpływu na jakość pracy urządzenia. Do kompensowania różnic długości służą suwaki znajdujące się po obu stronach ramienia tnącego. W razie konieczności suwak można odkręcić i przykręcić ponownie do innego otworu zwiększając lub zmniejszając tym samym zakres regulacji naciągu drutu.

Każdorazowo przed wymianą drutu należy opuścić suwaki naciągu do pozycji możliwie najniższej. Po zahaczeniu drutu o sprężyny należy ponownie naciągnąć drut za pomocą suwaków.

Czasami, wygonie jest posłużyć się niewielkim śrubokrętem podczas naciągania drutu i zahaczania go o sprężyny naciągu.


Nóż do styropianu


Jak wymienić element grzejny lub ceramikę?


Wymiana elementu grzejnego lub ceramiki wiąże się z koniecznością demontażu zainstalowanego fabrycznie elementu grzejnego.

W tym celu należy za pomocą śrubokrętu oraz klucza „5” (lub kombinerek) odkręcić śrubkę mocującą element grzejny do bolca naciągu (zaraz przy rękojeści noża). Następnie, za pomocą wiertła o średnicy 2,3mm należy rozwiercić nit przytrzymujący element grzejny (koniec ostrza noża). Następnie należy wymienić ceramikę lub element grzejny na nowy, dostarczony przez firmę STOBRA. Ponowny montaż następuje w odwrotnej kolejności. Ceramikę i element grzejny należy wsunąć w wyznaczone miejsce, umieścić dostarczony nit w otworze a następnie „mocno rozklepać” nit tak aby zabezpieczyć element grzejny przed wysuwaniem się. W celu przykręcenia elementu grzejne do bolca naciągu może zaistnieć konieczność przytrzymania bolca w pozycji wysuniętej np. za pomocą kombinerek.